Smart Pricing

Bilindiği üzere, Almanya tarafından ithal edilen otomobillerin özelliklerinin iç pazar dengeleri göz önünde bulundurularak oluşturulması getirtilmesi ve fiyat – maliyet avantajı dengesi konusu önem arz etmektedir.

Her Şey Kontrol Altında

Ayrıca araç fiyatları belirlenirken, satış dinamiklerinin ve maliyetlerinin de göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bunun için SAP sistemi üzerinde oluşturulan otomobil fiyatlarının kullanıcı tarafından sürekli olarak kontrol edilmesi, manuel işlem gerekliliğini öne çıkartmaktadır.

Son Teknolojilerle Doğru Şekilde

Bu noktada proje, öncelikli olarak SAP sisteminde yapılan otomobil konfigürasyon işlemlerinin yeni teknolojiler kullanılarak web ortamına aktarılması ve oluşturulacak algoritma, piyasa şartlarını ve otomobil özelliklerini göz önünde bulundurularak satış fiyatı önermesi hedeflenmektedir.

Akıllı fiyat çalışması ile birlikte de hem maliyetlerde azalma hem de satış rakamlarında artışı amaçlanmaktadır. Müşterilerimiz, hem lüks segment otomobil keyfini daha uygun fiyatlara yaşayacak hem de şirket maliyetlerin düşmesi ile birlikte satış hedeflerini bir üst noktaya çıkartabilecektir.

Kolay Kullanım Yüksek Performans

Kullanıcı dostu arayüzler ile birlikte hazırlanacak olan proje sadece iç kullanıcıları değil müşterilerimize de avantajlar sunacaktır. Müşteriler web sitesi üzerinden de otomobil oluşturma sırasında sistemin kurulacak algoritması ile birlikte önermeler sunarak istedikleri özelliklere ve/veya daha üst özelliklere, uygun fiyatlar ile ulaşabileceklerdir.

Daha Başka Neler Var

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte artık şirketlerde teknolojinin kendilerine sağladığı faydalardan daha çok yararlanmaya başladılar. Bunların başında ise şirketlerin sistemlerini iyileştirmeleri, kendilerini geliştirmeleri ya da kapasitelerini artırma gibi bir çok konuda yardımcı olan veri analizi geliyor.

Bu en basit hali ile bir şirketin çeşitli kanallar aracılığıyla sağladığı verilerin yine şirkete yarar sağlayacak şekilde incelenmesi, temizlenmesi, dönüştürülüp modellendirilmesi işlemidir. Şirketler için doğru veri analiz programlarını kullanmak, kurumları için alacakları kararların doğru alınması adına oldukça önemlidir.

Şirketinizin büyüme, küçülme ihtiyaçlarını belirleyebileceğiniz gibi, gelişmesi için hangi konularda iyileştirmeler yapması gerektiği ya da hangi konuya daha çok yoğunlaşması gerektiği gibi noktalarda netlik kazandırabilirsiniz.

Etiketler
Kategoriler
Özel Yazılım
Müşteri

SmartPricing

yukarı çık